Angrepet av fire hunder

– Jeg har aldri vært så redd i hele mitt liv, sier Kjell Steinar Iversen Trondsen (36) fra Åkrehamn.

Annonse
Annonse

KARMØY: Sist mandag gikk Trondsen tur med brorens samojedhund i Sveio. Da opplevde han å bli angrepet av fire løse hunder, som en kvinne gikk tur med.
– Plutselig kom det fire hunder mot meg. To av dem føk rett i strupen på hunden jeg leide, og de andre fulgte etter. Det ble et kaos uten like, og jeg klarte ikke å få flokken til å roe seg, sier Trondsen.

Skjelven

Han holdt sin egen hund langt unna seg selv, for å ikke å bli angrepet. Etter en stund kom kvinnen som luftet hundene, løpende til.
– Hun klarte heller ikke å roe dem, så jeg ba henne ta et dyr av gangen, og det hjalp, sier Trondsen.
Etterpå ble det liten tid til å snakke med kvinnen. De gikk hver til sitt. Selv var Trondsen så skjelven at han ikke fullførte turen, men returnerte til hytta.
Trondsen synes det er fryktelig at folk går tur med hunder uten å ha dem i bånd.
– Du forventer ikke å møte fire løse hunder langs veien, sier Trondsen, som er meget hundevant. Han har alltid hatt hunder, både store og små. Blant annet var han i tenårene avisbud på Karmøy sammen med labradoren sin.

Måtte avlives

– Broren min ba meg anmelde dette angrepet, men har jeg bestemt meg for å ikke gjøre. Jeg tror kvinnen var uheldig. Jeg håper i alle fall hun har lært av denne hendelsen, sier han.
I forrige uke skjedde også et annet hundeangrep, også det i Sveio. En kvinne ble angrepet av en hund mens hun jobbet i hagen. Dyret var sluppet løs under lufting. Hunden ble avlivet, opplyser kvinnen, som ikke ønsker å stå fram i avisen.
ingrid.abergsjord@haugesunds-avis.no

 

Les Haugesunds Avis som ePaper eller bestill papirutgaven.