Bekymret for lange avstander

Annonse
Annonse

– Alternativet er at ingen kommer når du ringer politiet, sier Einar Endresen leder av Politiets Fellesforbund lokalt.

– Skal det være politi i Suldal hele døgnet, er vi nødt å ta grep. Vi får ikke tak i politifolk som vil jobbe og bo der, sier Endresen.

Men han er bekymret for utrykningstidene, som han mener kan bli lange.

– Jeg er også bekymret for helsen til mannskapene når de skal ut og kjøre om natten når de er trøtte, og det er dårlig vær, sier Einar Endresen.

Berører alle

Han sier at endringen berører alle i politidistriktet, også i Haugesund og på Karmøy.

– Ringer du politiet fra Haugesund kan du risikere at patruljen er sendt til Suldal og at nærmeste patrulje er på Stord, sier Endresen.

Einar Endresen etterspør politiske grep og gulrøtter som kan gjøre det mer attraktivt å søke jobber i politidistriktet. Han mener det er politidirektoratet og justisministeren som skal komme med disse.

– Slik det er nå lekker politidistriktet både til Rogaland og til Hordaland. Det er blitt en mellomstasjon for nyutdannede, sier Endresen.

 

Siste nytt

DEN TREDJE BRANNEN PÅ FÅ DAGER:

Jakter på brannstifter

Politiet ber publikum være oppmerksomme og melde fra om mistenkelig aktivitet.

Les Haugesunds Avis som ePaper eller bestill papirutgaven.