Haugesunds AvisNyheter
Flyplasshotellet skal bli distriktets nest største, forteller daglig leder Knut O. Henderson (t.v.), regionsjef i hotellgruppen Rezidor Christian Gartmann og styreleder Finn Henderson.Foto: Per A. Enge
KARMØY: Vi ønsker at hotellet skal bli et landemerke på Karmøy med sin sentrale beliggenhet i forhold til flyplassen, Husøy og Vikinggården, sier daglig leder Knut O. Henderson.
Flyplasshotellet har i dag 77 rom, restaurant, bar og moderne konferansefasiliteter med en kapasitet på opptil 300 personer. Med 38 nye rom i tillegg, blir hotellet Haugalandets nest største.
Park Inn inngår i hotellgruppen Rezidors satsing. Gruppen er den raskest voksende i Europa, ifølge regionsjef Christian Gartmann som besøkte Park Inn i går.
Vi i Rezidor er selvsagt veldig glade for at eierne både har visjoner og mot nok til å satse i disse økonomiske trange tider, sier han. Flyplasshotellet ble etablert i 1987. Dagens kapasitet kom ti år senere.
Nå skal bygningen lengst i sør, som tidligere rommet bilsalg og verksted, rives. Romutvidelsen kommer ergo i et helt nytt bygg.
Vi tror på framtiden til tross for finanskrise og generelt lavt hotellbelegg på Haugalandet, sammenlignet med andre deler av landet, sier Henderson.
Vi ruster opp for å møte den kommende konkurransen i det lokale hotellmarkedet. Målet er å framstå som et unikt hotell som vil trekke til seg en større del av de reisende og aktivitetene i næringslivet.
Det burde være et godt utgangspunkt å være Karmøys eneste hotell.
For å styrke sin posisjon har Henderson ansatt Svein Jakob Stensland som salgssjef for SAS-hotellene både i Haugesund og Karmøy. Han var tidligere daglig leder av Karmøy Kulturopplevelser (Vikinggården).
Publisert torsdag 22. januar 2009 kl. 00:00.
Sist oppdatert torsdag 22. januar 2009 kl. 10:04.
Les Haugesunds Avis som ePaper eller bestill papirutgaven.
Innsida.no
Lokalavisa i Sunnhordland.
Ut24
Planlegg fritiden din.
Reisemeldinger
Se vei- og flymeldinger fra nærområdet.
TV-Guiden
Dette bør du få med deg.
Siste ukes annonser
Her kan du søke opp siste ukens papirannonser
Dagens leder
Les dagens leder fra Haugesunds Avis.