Første dag i ny skole

– Egen kantine. Skikkelige garderober. Nytt styrkerom. Dette er en helt annen verden.

Annonse

Slik ser den ut fra utsiden.

Annonse

HAUGESUND: Andreårselevene Mathias Dale og Torbjørn Kallevåg kunne i dag ta frokosten i kantinen på den splitter nye skolen sin.

Toppidrettsgymnaset hadde første skoledag med både lærere, elever og administrasjon i dag, og enkelte håndverkere som jobbet på for å få det aller, aller siste alt på plass.

– Vi skulle egentlig vært ute og trent fotball nå, men jeg har lyskestrekk og skal ha alternativ trening i styrkerommet, sier Kallevåg, og skufler innpå siste rest av God Morgen-yoghurten.

Ved siden av ham jobber Anne Torunn Larsen fra Tine for fullt for å fylle kjøleskapet med juice, melk og fruktdrikker. Første skoledag ble feiret med vafler, frukt og rundstykker.

– Alt er gratis i dag, lover Elisabeth Syvertsen, som driver kantinen, og nå skal sørge for at treningssulten ungdommer har et mattilbud på skolen sin.

– Ikke pizza hver dag, men varm mat og godt med grønnsaker, forteller hun.


 

Siste nytt

Les Haugesunds Avis som ePaper eller bestill papirutgaven.