Haugesunds AvisNyheter
GRATULERER: Turistforeningens leder, Anne Kindlihagen, i ferd med å bli ønsket til lykke av ordfører Petter Steen jr. foto: ole oddenes
Kjempespennende, mener Anette Sæther, daglig leder av Destinasjon Haugalandet om samarbeidet. For den løsningen som er valgt, gir muligheter til å orientere turister også om fjellet. Det kan være eksotisk for mange norgesturister.
Juniregnet var med på å markere åpningen da ordfører Petter Steen jr. skar over et band mellom to busker plassert i inngangspartiet.
Han minnet om at bygget har sine tradisjoner. Her har vært både skole og politikammer. Kystverket har vært der, og kommunale kontorer. Steen viste også til at huset skal ha blitt bygget av materialer fra den gamle kirken på Hauge. Nå mener han at Bytunet er med på å revitalisere nordre del av sentrum.
«Friluftslivets hus», døpte turistforeningens leder, Anne Kindlihagen, bygget. Hun ba ordføreren foreta åpningen.
At turistinformasjonen og turistforeningen deler rom er en fordel, ikke minst for tilreisende utlendinger som har problemer med å holde turistforening og turistinformasjon fra hverandre.
Helt ferdig innredet er ikke det ærverdige huset. Haugesund Sentrum har fått plass og litt av Haugesund byutvikling.
ole.oddenes@haugesunds-avis.no
GRATULERER: Turistforeningens leder, Anne Kindlihagen, i ferd med å bli ønsket til lykke av ordfører Petter Steen jr. foto: ole oddenes
Publisert tirsdag 14. juni 2005 kl. 00:00.
Sist oppdatert tirsdag 14. juni 2005 kl. 00:00.
Les Haugesunds Avis som ePaper eller bestill papirutgaven.
Innsida.no
Lokalavisa i Sunnhordland.
Ut24
Planlegg fritiden din.
Reisemeldinger
Se vei- og flymeldinger fra nærområdet.
TV-Guiden
Dette bør du få med deg.
Siste ukes annonser
Her kan du søke opp siste ukens papirannonser
Dagens leder
Les dagens leder fra Haugesunds Avis.