Frister med fisk i Vikebygd

For dem som liker fiske og "mykje attåt" bør de ta turen innom Vikebygd på lørdag.

Annonse
Annonse

TEKST:: Marit Nilsen

VIKEBYGD: Da åpner nemlig fiskefestivalen i den lille bygda som til vanlig bare har 500-600 innbyggere. Under festivalen mer enn dobles antallet.

– Venner og kjente møtes i et koselig miljø, samt at vi venter at mange som aldri har vært i Vikedal før, tar turen, sier festivalleder Gunn Vikingstad.

Hovedessensen er fiske, og forutenom vanlig premiering er det også en konkurranse om hvem som drar opp den styggeste eller rareste skapningen opp av sjøen, forteller hun lurt.

– Dette er en festival for alle, enten du er interessert i fiske eller bare vil ta deg en kopp kaffe eller kake, forteller Vikingstad.

Den offisielle åpningen vil skje klokken 13.30, men det vil være folk på plass allerede fra klokken 12.00.

– For sjuende året på rad lager vi til familiefest med masse mat, aktiviteter og konkurranser, forteller Gunn Vikingstad til Haugesunds Avis.

 

Les Haugesunds Avis som ePaper eller bestill papirutgaven.