Gjør seg ferdig på åstedet i dag
Men politiet tror ikke de kan trekke noen konklusjon før langt ute i neste uke.
HAUGESUND: I formiddag var Kripos og lokale teknikere tilbake på åstedet der far og sønn ble funnet døde mandag morgen.
De avsluttet tirsdag de åstedstekniske undersøkelsene etter at de omkomne var hentet ut. Kripos var med til Bergen der obduksjonen av de døde ble gjennomført, men er nå tilbake i Haugesund.
- Undersøkelsene nå dreier seg om alt fra DNA, fingeravtrykk og andre spor som måtte være der. Det er et relativt omfattende arbeid, sier politioverbetjent Torbjørn Nervik d.y til h-avis.no.
Han sier prøvene må sendes inn for å få dem vurdert og identifisert, og at dette fort tar noen dager.
Frigir ikke åstedet
- Vi skal ta en prat med krimteknikerne når de er ferdig i dag. De vil holde på til arbeidsdagen er over, og vi håper å bli ferdig i dag. Men åstedet vil ikke bli frigitt ennå, sier Nervik.
Han sier de nå jakter en årsakssammenheng. Den foreløpige obduksjonsrapporten som var klar tirsdag kveld, ga ikke noe sikkert svar på dødsårsaken.