Venter fortsatt på Ryanair-svar

I vårprogrammet er fortsatt søndagsavgangen til London borte. Men ingenting er avklart.

Annonse
Annonse

FLYTRAFIKK: I midten av januar skreiv h-avis.no at det høyst sannsynlig går mot kutt i antall avganger mellom Helganes og Stansted.

Da var det bare mulig å bestille flybilleter mellom London og Karmøy til tirsdager og torsdager hvis man ønsket å reise etter 1. april.

I ettertid har lørdagen dukket opp som en tredje reisedag.

- Beskjeden vi har fått er at det blir tre ukentlige turer til og fra London. Og kanskje fire. Foreløpig ligger tirsdag og torsdag inne. Den siste dagen er ikke klar foreløpig, men jeg kan røpe at vi jobber intenst for å beholde søndagen, sa daglig leder Odd Erik Salvesen i Haugesund Travel den gang.
 

- Noe nytt nå, Salvesen?

- Lørdagen ligger inne i onlinebestillingen, men ingenting er avklart. Vi jobber fortsatt med å beholde søndagen. Det skal ikke være så lenge til avklaring nå, sier Salvesen.

I høst og vinter har det vært fire ukentlige avganger mellom Stansted og Haugesund lufthavn Karmøy. Normalen de siste vår-sesongene har vært tre.

 

 

Les Haugesunds Avis som ePaper eller bestill papirutgaven.