Annonse

Søk

Hvor vil du søke?

+ Innhold A-Å

Bedre & tøffere

HART KOMMER:

Beth Hart er klar for sommeren i Skånevik.


  • Del på nettet
  • Tips en venn via epost
  • Skriv ut

Tips oss »

UTVIKLE KONSEPTET: – Vi må hele tiden jakte på å bli bedre, sier Alf W. Christophersen i Skånevik bl

UTVIKLE KONSEPTET: – Vi må hele tiden jakte på å bli bedre, sier Alf W. Christophersen i Skånevik bluesfestival. ARKIVFOTO: ROAR ESKILD JACOBSEN

Alf W. Christophersen vil utvikle Skånevik bluesfestival på flere områder. To artister er på plass.

HAUGESUND: – Vi må være på hugget for å kunne møte publikum. Festivalene er i endring og samfunnet er i endring. Det er positivt, men vi må sørge for å lytte til publikum, sier Alf W. Christophersen.

I fjor hadde Skånevik bluesfestival i overkant av 9. 000 publikummere. Sommerens festivaldøgn arrangeres 2.-4. juli, og to navn er foreløpig klare på plakaten. Publikumsfavoritten Beth Hart og bluesartisten Watermelon Slim.

– Hele programmet skal være klart til offentliggjøring i løpet av januar. Jeg har satt tøffere tidsfrister for artist-agentene til å bestemme seg og godta kontraktsforslagene. Vi er ikke interessert i å vente til langt ut på våren, sier Christophersen.

– Hvilke navn snakker vi om?

– Vi skal ha et hovednavn øverst på plakaten. Og vi skal ha 3–4 nummer-to artister under hovednavnet. Pluss en hel del norske, forteller festivalsjefen i Skånevik.

Rammene

Skånevik bluesfestival har lenge vært i musikalsk utvikling. Tanken med blueskulturen som et fundament, har gitt festivalen anledning til å hente inn navn fra soul, rockabilly, rock og punkverden. Finanskrisen bekymrer ikke Alf W. Christophersen.

– Det er ikke finanskrisen som påvirker festivalene. Problemet kan heller være enkelte av de store konsertene i Oslo og Bergen, som dekker mye av det musikalske behovet i byene. En festival skal være en opplevelse som strekker seg litt lenger, sier Christophersen.

Han forteller han har tanker om hvordan gjøre bluesfestivalen konstant attraktiv for publikum.

– Festivaler som ikke er villige til å endre seg, vil få store problemer. Vi må gjøre rammen spennende, selv om konsertarenaene i Skånevik er ganske satte. Se på transport og slike ting. Vi må analysere publikummet vårt bedre enn vi har gjort før. Vi har for eksempel 500 båter som kommer under festivalen, og hva kan vi gjøre mer for dem? Vi skal være opptatt av publikum, sier Christophersen.

Skånevik bluesfestival satser som vanlig internasjonalt på artistsiden.

– Ja. Det skal bli gass i år også.

Publisert lørdag 10. januar 2009 kl. 00:00.
Sist oppdatert lørdag 10. januar 2009 kl. 00:00.

Les Haugesunds Avis som ePaper eller bestill papirutgaven.

Annonse

Avslutning av Filmfestivalen

Se flere videoer

Snarveier

Ut24 Ut24

Planlegg fritiden din.

TV-Guiden TV-Guiden

Dette bør du få med deg.

Kort og konsis indie

Eit av dei mest spanande indiebanda i Noreg.

+ Mer musikk

En smule hvileskjær

Frode Øverli: «Eliteserien 7»

+ Mer bøker

birigit amalie Flytter til Oslo

Teatersjef Birgit Amalie Nilssen drar til hovedstaden for faglig påfyll. Haugesund Teater håper oppholdet vil betale seg i programmet for neste år.

+ Mer scene

Annonse