Annonse

Søk

Hvor vil du søke?

+ Innhold A-Å

Behagelig og tilbakelent

DEBUTALBUM:

Jack Stillwater: "Jack Stillwater".


  • Del på nettet
  • Tips en venn via epost
  • Skriv ut

Tips oss »

Tiltalende melodier.

Jack Stillwater:

"Jack Stillwater"

Inner East Records

CD: Bandet Jack Stillwater holder til i Oslo og består av en gjeng habile musikere. Det selvtitulerte debutalbumet er en blanding av country, rock og rootsmusikk. Dette er en miks som er ganske så populær for tiden. Mange band kjører i det samme sporet. Jack Stillwater har likevel noe som gjør at denne platen kryper fint og rolig inn i øregangene.

Det handler nok om at melodiene er tiltalende. Ikke originale, men treffer likevel. Terje Espenes bidrar både med tekst og musikk, og har en stemme som kler sangene som tar oss med i historier om desillusjonert kjærlighet. Ja da, det mest vanlige tema i rocken. Albumet og bandet er et sympatisk bekjentskap. Det ligner mye jeg har hørt før, uten at det gjør altfor mye. Musikken er stort sett veldig nedpå, med et par kjappere rockere innimellom. "Cheatin Devil" er en av disse. "Million Miles" er blant de fine i den andre kategorien der lydbildet er luftig og vokalen langt framme.

Anmeldt av Truls Horvei

Publisert tirsdag 10. februar 2009 kl. 00:00.
Sist oppdatert tirsdag 10. februar 2009 kl. 14:44.

Les Haugesunds Avis som ePaper eller bestill papirutgaven.

Annonse

Avslutning av Filmfestivalen

Se flere videoer

Snarveier

Ut24 Ut24

Planlegg fritiden din.

TV-Guiden TV-Guiden

Dette bør du få med deg.

Kort og konsis indie

Eit av dei mest spanande indiebanda i Noreg.

+ Mer musikk

En smule hvileskjær

Frode Øverli: «Eliteserien 7»

+ Mer bøker

birigit amalie Flytter til Oslo

Teatersjef Birgit Amalie Nilssen drar til hovedstaden for faglig påfyll. Haugesund Teater håper oppholdet vil betale seg i programmet for neste år.

+ Mer scene

Annonse