Annonse

Søk

Hvor vil du søke?

+ Innhold A-Å

Premiere utsatt til Filmfestivalen

INNSPILLING:

INNSPILLING: Brian Cox i lastebilen klar til å stikke av med liket av vennen som så gjerne vil begraves i havet. Foto: Wide Blue Yonder productions


  • Del på nettet
  • Tips en venn via epost
  • Skriv ut

Tips oss »

Siste nye i rekken av lanseringsdatoer for «Wide Blue Yonder»: Torsdag 19. august, dagen før Amanda-showet, og tett oppunder Den norske filmfestivalen

FILM: Hadde du krysset av 5. mars i kalenderen din og lagt opp til å se Brian Cox og Lauren Bacall på Edda den dagen, bør du finne fram viskelæret.

– Festivaldirektør Gunnar Johan Løvvik kontaktet oss og mente at lansering i mars, eller i april, rett etter påske, ikke var så smart. Han tilbød oss å kjøre ut filmen i forbindelse med Den norske filmfestivalen (21.–26. august) eller rundt New Nordic Films (18.–21. august).

 – Vi tok en kjapp beslutning og satset på lanseringshjelpen festivitasen rundt festivalen gir, sier Bjarne Hareide, styreleder i Euromax.

Foreløpig dato er 19. august, men Hareide mener datoen ikke er hundre prosent avklart.

– Vi skal ha flere møter med Gunnar Johan Løvvik og distributør Egil Ødegård for å se på detaljene.


– Ble rådspurt


Filmfestivalsjef Løvvik sier han ble rådspurt om lansering, og mente at «Wide Blue Yonder» så absolutt er interessant for de 300 internasjonale distributørene som kommer til det nordiske filmmarkedet New Nordic Films.

– Dessuten har filmen hatt så tette bånd med Haugesund og festivalen at vi gjerne vil være med å gi den til det lokale publikummet under festivalen. I år får vi et eget publikumsprogram under New Nordic Films og der passer «Wide Blue Yonder» bra. Kanskje får filmen også plass i hovedprogrammet, men det må diskuteres med programsjef Håkon Skogrand først.

Så vel Løvvik som Hareide håper selvsagt å få noen av filmens stjerner tilbake til Haugesund i forbindelse med lanseringen. Hovedrolleinnehaver Brian Cox er et av de heteste navnene der.

– Jeg skal straks få sendt av sted en offisiell invitasjon, lover Løvvik.

– Det hadde selvsagt vært fantastisk kjekt for oss og for filmen, bifaller Hareide.


I rute


Euromax’ styreleder forsikrer at filmen nå er i rute med ferdigstillingsdato 15. mars.

 – Jeg var i England for halvannen uke siden

Publisert tirsdag 09. februar 2010 kl. 00:00.
Sist oppdatert mandag 08. februar 2010 kl. 22:48.

Les Haugesunds Avis som ePaper eller bestill papirutgaven.

Annonse

Kommentarer (1)

New Nordic Films
Et eget publikumsprogram under New Nordic Films? Betyr det at det blir tilgjengelig for ikke-bransjefolk å se filmer under new nordic films delen av festivalen også i år? Jeg har irritert meg over dette i årevis, at flere dager av festivalen er stengt for hvermansen. Skal uansett bli spennende å se denne filmen, har jo lest om den i årevis nå...

Varsle upassende kommentar

Logg inn her

Ny bruker eller glemt passord?

Fyll inn mobilnummeret over for å få tilsendt et engangspassord. Du kan bytte passord når du har logget inn

Godbiter fra jubileumsfesten

Klinte til på Radio102-festen

Alle elsker Egil

Se flere videoer

Snarveier

Ut24 Ut24

Her kan du planlegge fritiden din.

Mitt Haugesund Mitt Haugesund

Les hele reportasjeserien her.

Innsida Innsida.no

Lokalavisa i Sunnhordland.

TV-Guiden TV-Guiden

Planlegg tv-kvelden!

Folkedans Chile jordskjelv innsamling Å bry seg litt mer

Inntektene fra gårsdagens konsert vil gi de jordskjelvrammede i landsbyen Dichato 20 nye hus.

+ Mer musikk

Fornøyd med livet Huleboer i 30 år

Sverre Nøkling ønsket seg et enkelt liv i ett med naturen. Nå har han vært hule-boer på høyfjellet på Haukeli i 30 år. I dag får du historien på kino i Haugesund og Odda.

+ Mer film & kino

Karl Ove Knausgård anmeldelse Mann over ord

Karl Ove Knausgård «Min kamp. Fjerde bok» Forlaget Oktober 2010 475 sider

+ Mer bøker

Gotthard Gotthard må avlyse

Vokalisten har fått taleforbud i ti dager. Kveldens konsert på Byscenen er avlyst.

+ Mer scene

Les avisen på mobilen

Les h-avis.no på mobilen
mobil.h-avis.no

Få tilsendt linken i en tekstmelding på mobilen din
Ditt mobilnummer:

Meldingen er gratis

Annonse