Annonse

Søk

Hvor vil du søke?

+ Innhold A-Å

Spretten gammel gubbe

Holder koken: Ian Gillen

Holder koken: Ian Gillen


  • Del på nettet
  • Tips en venn via epost
  • Skriv ut

Tips oss »

Ian Gillan hadde dårlig tid under pressekonferansen. Men hardrock-pioneeren var i fin form.

– Deep Purple og publikum i Norge har et gjensidig forhold som har vart siden 70-tallet. Publikum vet at vi ikke går på scenen og gjør en dårlig jobb. Vi er til å stole på. It's affection, man. Det går dypt.
I går ettermiddag holdt Deep Purple pressekonferanse på Rica Martim. På podiet satt et band over middagshøyden, med vokalist, frontfigur og hardrock-legende Ian Gillian i midten. 55-åringen med et knippe klassikere under snippen, lett gjenkjennelig med sitt lange år som i 2005 er naturlig grått.
Gillan var med godt mot før konserten i Haugesund.
– Sist vi spilte konsert var i Sveits i begynnelsen av mars. Konserten i Haugesund kommer midt i en fase med mye studiojobbing. Vårt nye album kommer i slutten av året, opplyste Roger Glover, som ikke er samme partydyr som i storhetstiden på 70-tallet.
– Men vi er fortsatt hundre prosent rock'n'roll, forsikret hovedpersonen i Deep Purple, som sammen med Led Zep og Black Sabbath blir regnet som de tre store i hardrock-avdelingen.
Etter at pressen hadde fått sitt, stakk Ian Gillan og resten av herrene opp i teltet på Flotmyr for lydsjekk.
roar.e.jacobsen@haugesunds-avis.no
Holder koken: Ian Gillen

Publisert lørdag 21. mai 2005 kl. 00:00.
Sist oppdatert lørdag 21. mai 2005 kl. 00:00.

Les Haugesunds Avis som ePaper eller bestill papirutgaven.

Annonse

Kommentarer (0)

Godbiter fra jubileumsfesten

Klinte til på Radio102-festen

Alle elsker Egil

Se flere videoer

Snarveier

Ut24 Ut24

Her kan du planlegge fritiden din.

Mitt Haugesund Mitt Haugesund

Les hele reportasjeserien her.

Innsida Innsida.no

Lokalavisa i Sunnhordland.

TV-Guiden TV-Guiden

Planlegg tv-kvelden!

Thåstrøm Eksentrisk i Festiviteten

Les hva vår anmelder mener om Joakim Thåström sin turnèstart i Haugesund.

+ Mer scene

Les avisen på mobilen

Les h-avis.no på mobilen
mobil.h-avis.no

Få tilsendt linken i en tekstmelding på mobilen din
Ditt mobilnummer:

Meldingen er gratis

Annonse