Haugesunds AvisSport
BEHERSKET OPTIMIST: – Vi må ta Rosenborg på overganger, mener FKH-trener Jostein Grindhaug. (ARKIVFOTO: Terje Størksen)
FOTBALL: – Jeg synes ikke årets utgave av Rosenborg har blomstret kollektivt. De har ikke fått ut potensialet. Rosenborg profitterer først og fremst på gode enkeltspillere. Og vi må være spesielt oppmerksomme på spissene Steffen Iversen og Morten Moldskred, samt Markus Henriksen på midtbanen, sier FKH-trener Jostein Grindhaug to dager før han trener-debuterer på Lerkendal.
Norsk fotballs mest fryktede hjemmebane de siste 20 årene.
– Jeg gleder meg. Vi gleder oss alle. Det blir ikke bare en opplevelse, det blir også en inspirasjon å møte så gode fotballspillere, sier en ydmyk FKH-trener.
Men han har på ingen måte tapt på forhånd. Åkrabuen som filleristet Åge Hareide og Viking forrige søndag, tror det er mulig å ta poeng mot Rosenborg også i Trondheim. Vårkampen i Haugesund endte som kjent 0-0.
– Vi må alltid ha troen. Og den ble styrket etter kampen mot Viking. Det handler om å komprimere laget vårt defensivt og ta de på overganger. Rosenborg etterlater seg rom, spesielt bak sidebackene, sier Grindhaug.
Faktisk er det bare FKH som har bedre hjemmestatistikk enn Rosenborg i årets eliteserie. Begge lagene har vunnet seks av ni kamper – og spilt tre uavgjort. Rosenborg har 20-4 i målforskjell. FKH har 23-7.
Så var det dette med bortestatistikken til FKH...
Mens serieleder Rosenborg ennå har til gode å tape borte, har FKH ennå ikke vunnet.
Alt tyder på at FKH stiller med samme laget som banket Viking 4-0. Eirik Mæland sliter fortsatt med en hofteskade og blir ifølge Grindhaug ute minst et par uker til.
Allan Olesen, Martin Christensen og Djedje er også skadet og blir ikke med til Trondheim.
Det er også verdt å merke seg at mange FKH-spillere må stå over neste hjemmekamp mot Vålerenga hvis de får gult kort på Lerkendal søndag. Det gjelder Trygve Nygaard, Tor Arne Andreassen, Chris Pozniak, Are Tronseth og Nikola Djurdjic.
Sannsynlig FKH-lag: Per Morten Kristiansen – Chris Pozniak, Vegard Skjerve, Are Tronseth, Joakim Våge Nilsen – Jacob Sørensen, Trygve Nygaard, Jarle Steinsland, Tor Arne Andreassen – Thomas Sørum, Nikola Djurdjic.
Publisert lørdag 31. juli 2010 kl. 00:00.
Sist oppdatert fredag 30. juli 2010 kl. 17:20.
Les Haugesunds Avis som ePaper eller bestill papirutgaven.
Legg inn din egen spillerbørs
Så du siste FKH-kamp? Kom med din dom over spillerne her
Sjekk hvordan du ligger an på tabellen
Er du en av drøyt 1.400 som har tippet eliteserietabellen? Følg utviklingen her.
Kampstart om: