Ga rødt kort - ble slått

Dommer Simon Folkestad Førland fra Vormedal ble slått da han viste det røde kortet i 3. divisjonsoppgjøret mellom Avaldsnes og Sandved.

Annonse
Annonse

FOTBALL: Det var i kampen mellom Avaldsnes og Sandved i 3. divisjon avd. 13 3. august at episoden oppstod.

Videoen som ligger ute på lokalport.no viser tydelig at en Sandved-spiller først skaller til en Avaldsnes-spiller, og slår dommer Folkestad Førland da han blir sendt av banen.

Dommer Simon Folkestad Førland bekrefter ovenfor h-avis.no at han oppfattet reaksjonen fra Sandved-spilleren som et slag.

- Han traff meg, men utover det vil jeg ikke kommentere episoden ytterligere, sier Folkestad Førland.

Dommeren har sendt sin rapport til Rogaland fotballkrets, som igjen har sendt saken videre til Norges Fotballforbund.

Forbundet avgjør

Tore Tengesdal i Rogaland fotballkrets opplyser at det var linjedommeren som så nedskallingen som førte til utvisningen og ikke dommeren. Nå venter kretsen på rapport fra linjedommer og fra spilleren.

Straffeutmålingen har kretsen overlatt til forbundet.

- Vi er usikre på hvordan vi skal vurdere forholdet mellom dommer og spiller umiddelbart etter det røde kortet er gitt, sier Tengesdal.

Det vanlige er 3-5 kamper for nedskalling. Men her er det episoden etterpå som vi har bedt forbundet se nærmere på, sier Tengesdal.

Sandved-spilleren er utestengt fra fotballen til saken er ferdigbehandlet.

 

Les Haugesunds Avis som ePaper eller bestill papirutgaven.