RØPTE EGEN HEMMELIGHET:

RØPTE EGEN HEMMELIGHET: Janne Stange flytter hjem. (Arkivfoto: TERJE STØRKSEN)

Røpte egen hemmelighet

Janne Stange har bestemt seg for å flytte hjem og spille for Avaldsnes. Det melder hun på sin egen twitter-konto.

Annonse
Annonse

FOTBALL: I går gikk Avaldsnes ut og fortalte at de ville offentliggjøre signeringen av en ny toppseriespiller på julaften. Dette var ifølge klubben etter ønske fra spilleren selv.

LES OGSÅ: - KAN KOMME SPILLERE FØR JUL

Facebook-knapp kommer her

– Vi skulle gjerne sagt det nå ettersom store signeringer gir signaler til andre potensielle signeringer at det satses i klubben, sa Avaldsnes-trener Tor Martin Hegrenes i går.

I dag skrev Janne Stange følgende på sin twitter-konto: Da blir det Avaldsnes på meg neste år #eventyr.

Stange har ikke svart på Haugesunds Avis` henvendelser.

Daglig leder i Avaldsnes, Norvald Kaldheim bekrefter at Stange er den spilleren klubben skulle offentliggjøre på julaften.

– Det kan jeg bekrefte ja. Det var meningen at det skulle være en hemmelighet, sier Kaldheim.

25 år gamle Stange har i en årrekke spilt i toppserien. Hun fikk kontrakt med Asker i 2002, og etter syv sesonger der, og en sesong i Stabæk, meldte hun i fjor overgang til Røa. Hun har spilt fire cupfinaler og vunnet to, og har spilt en rekke landskamper for aldersbestemte landslag.

Nå returnerer hun altså til Avaldsnes.

Les også

Siste nytt

Les Haugesunds Avis som ePaper eller bestill papirutgaven.