Dabaya Badhaso, Lars Berger og Uhrige Buta stiller fra start klokken 14.00.
Svetten siler i Ølmedal
Noen lever latmannslivet i vakkert pinsevær, mens andre løper Ølmedal rundt.
Her fra starten under 20-års jubileumet i 2007, hvor vinner Dabaya Badhaso fra Skjalg (fremst i rødt) fikk den tredje beste tid noensinne.
VINDAFJORD: 2.pinsedag vil svetten sile av både aktive løpere og trimmere under det sju kilometer lange mosjonsløpet rundt Ølmedalsvatnet.
Av kjente navn som stiller opp til start klokken 14.00 fra Imsland bygdahus finner vi verdensmester i langrenn og skiskyting, Lars Berger. Uhrige Buta frå HIL og Badhaso frå Skjalg kommer også for å kjempe om beste tid.
- I år kan rekorden på 19.42 ryke dersom det ikke blåser for mye, tror arrangør og leder for Vindafjord idrettslag, Lars Olav Larsen.
- God markedsføring av bygda
Larsen melder om strålende sol og 23 varmegrader. Deltakerlisten kommer til å telle opptil 1000 navn. Mange av disse deltar i trimklassen som hadde start fra klokken 10.30.
- Ølmedal Rundt er mer enn selve løpet. Denne dagen skal være en familiedag hvor en virkelig får oppleve gleden av å få bruke kroppen, ivrer Larsen.
Han påpeker at et slikt arrangement også er veldig viktig for Vindafjord idrettslag.
- Dette er god markedsføring av innerste bygda i Vindafjord. Det er en kjempegjeng som står på år etter år for å hjelpe til med å skaffe klubben ekstra inntekter, forteller idrettslederen.
Klokken 15.00 blir det premieutdeling til vinnerne av løpet som i år blir arrangert for 23.gang.
FØLG SAKEN I TIRSDAGENS HAUGESUNDS AVIS.