Stordabuen Torbjørn Agdestein.
Unge Brighton-spillere arrestert
Flere Brighton-spillere skal være arrestert mistenkt for seksuelt overgrep, opplyste britiske aviser torsdag. Torbjørn Agdestein (20) som kom til klubben fra Stord i fjor høst skal ikke ha noe å gjøre med arrestasjonen.
LONDON: Flere spillere fra mesterskapsserieklubben var blant de seks som ble arrestert torsdag etter en episode i den britiske badebyen i juli i fjor. De seks er mistenkt for seksuelt overgrep.
– Seks menn er blitt arrestert av politiet fra Surrey og Sussex og er under etterforskning for seksuelt overgrep i Brighton, heter det i en pressemelding fra politiet.
Torbjørn Agdestein sier til VG Nett torsdag ettermiddag at han ikke ønsker ikke å kommentere saken.
- Jeg har hørt om det, men har ingen kommentarer utover det. Det eneste jeg kan si er at jeg ikke har noe med det å gjøre, sier han til vg.no.
Fem av mennene, en 18-åring, en 19-åring, to 20-åringer og en 24-åring kommer alle fra Brighton. Den siste er en 20-åring fra Dorset. De er alle innbrakt til avhør etter at de ble identifisert fredag i forrige uke.
Det har foreløpig ikke kommet noen reaksjoner fra klubben som onsdag tok seg til FA-cupens fjerde runde. (©NTB)