VIDEO: – Jeg lå og sov, men må ha våknet av noe. En lyd, kanskje.
Det fortalte Sara Aase Hvalryg (18) til Haugesunds Avis 22. september.
Familiens overvåkingskamera fanget opp at en ukjent person hadde gått rundt inne i boligen på Karmøy, mens familien sov. Familien delte videoen med Haugesunds Avis i håp om å finne ut hvem denne personen var.
Karmøy lensmannskontor kunne bekrefte at politiet er involvert i saken, som fremdeles er under etterforskning.
– Å oppleve noe som dette i egen bolig er ikke hyggelig. Folk skal være trygge i sine egne hjem og ikke oppleve at folk skal ta seg inn, sa etterforskningsleder Areklett.
Videoen som familien delte med Haugesunds Avis inn førte til flere nyhetssaker og innsender blir belønnet med 5000 kroner.
Videoen kan du se øverst i denne saken.

Sara (18) våknet av at fremmed person sto i døren til soverommet

Politiet har fått tre konkrete tips: – Utelukker ikke at det er en dame
TIDLIGERE VINNERE:

Filmet stygg forbikjøring - belønnes med 5000 kroner

Vant 5000 kroner for månedens video: – Det er nok flere hundre meter som er i brann, og det er mye røyk
