FOTBALL: Torsdag spiller både FKH og Vard andre runde i cupen mot henholdsvis Stord og Bryne.
Haugesunds Avis sender begge kampene direkte på h-avis.no.
Det store spørsmålet er om det blir en reprise på 2021, da Stord overraskende slo ut FKH på straffekonk.

Sterke reaksjoner på cupoppsett: – Skuffende, historieløst, latterlig og pinlig
– Spesielt
Stords Simen Grov, som for øvrig har spilt i FKH, husker godt den sene julidagen for snart to år siden.
– Det var en perfekt ramme rundt kampen, med både vær, motstander og masse folk på tribunen, sier Grov til Haugesunds Avis og drømmer seg nesten tilbake.
Han forteller at cupkampen mot FKH var den første Stord spilte etter koronapausen.
– Så det var spesielt, sier Grov.
Nå gleder han seg til å spille mot FKH igjen.
– Det er alltid stas å få møte gode lag. Vi vet jo at FKH er store favoritter selvsagt, men vi går alltid på banen for å vinne, sier Grov.
På spørsmål om det blir en ny cupbombe, svarer han:
– Vi skal i hvert fall gi alt vi har, så får utfallet bli som det blir.
FKH må klare seg uten både Alexander Søderlund og Sondre Liseth, opplyser fysioterapeut Ørjan Sørhus til Haugesunds Avis.
Stord - Haugesund
– Blir gøy
Vards Sixten Dalen Jensen gleder seg ekstra mye til å spille mot Bryne.
Han kom nemlig til Vard fra nettopp Bryne i fjor.
– Det blir gøy å se mange kjente fjes igjen, sier Jensen.
Han legger til at han hadde en fin tid på Jæren.
Når det gjelder Vards sjanser til å gå videre i cupen, sier Jensen følgende:
– Jeg tenker at Bryne er ganske klare favoritter, men vi skal gjøre vårt beste for å gjøre det vanskelig for dem.