SAMFERDSEL: Det har i formiddag oppstått noen forsinkelser, med påfølgende kø, i Boknafjordsambandet.

– Årsaken er at det har vært veldig røff vind nå på morgenkvisten. Dette har ført til forsinkelser, sier regionleder Tor Kristoffersen i Fjord1.

Knut Asbjørn Heskja er en av dem som ble rammet av forsinkelsene.

– Ferjene har gått i hytt og pine, og Fjord1 har ingen informasjon om dette på sine nettsider. Dette er altfor dårlig, sier han til Haugesunds Avis.

Selv ble han stående og vente i lang tid torsdag morgen. Fjord1 beklager at de ikke har informert bedre overfor sine reisende.

– Ja, her er det bare å beklage at vi ikke har sendt ut melding. Det burde vi gjort, sier operativ leder for Boknafjorden og Bjørnefjorden, Kjell Ove Høydal.

Han forteller at det kan oppstå noen forsinkelser fremover mot klokken 13, men at de da skal være i rute igjen.

– Så er det meldt en del ruskevær i løpet av kvelden og natta, så da må vi gjøre nye vurderinger, sier han.