Vinnerene av Djupadalten 2015

Vinner herreklassen Ørjan Grønnevik fra Spirit Stavanger

Vinner herreklassen Ørjan Grønnevik fra Spirit Stavanger Foto:

Av
Artikkelen er over 4 år gammel

Etter tunge minutter i regn, og for vinneren i herreklassen en liten omvei, fikk vi til slutt en vinner i både kvinne-, og herreklasse.

DEL

HAUGESUND: Etter en god luke etter kun 1 kilometer, så det ut til at Ørjan Grønnevik, enkelt skulle ta seieren i årets løp. Det var frem til de neste tidene ble lest opp, da Grønnevik ikke var blant de 3 beste en gang.

LES OGSÅ: 1.560 klar for Djupadalten

- Jeg sprang feil vei, og tapte et godt halvminutt på det. Jeg ble veldig stresset, forteller Stavanger-løperen.

Til tross for bommen, løp han seg fort opp til tetgruppen, og kunne ved målgang i HIL-hallen løpe først i mål.

- Det var en fantastisk følelse å løpe inn til så mange mennesker på stadion. Jeg klarte å hente meg inn igjen etter jeg løp feil, og da er det ekstra deilig å stå her som vinner, smiler Grønnevik.

I kvinneklassen var det Elise Movik som løp over målstreken først av alle.

LES OGSÅ: Rundt 200 barn stilte til start

- Været var surt, men likevel stiller så mange opp og heier oss frem. Det var stort for meg å vinne dette, og arrangementet var virkelig flott, forteller Movik.

Vinnertidene

Ørjan Grønnevik : 29.18
Elise Movik : 34.39

SE ALLE RESULTATENE HER (EKSTERN LENKE)


Topp 50

1 Grønnevig Ørjan  Spirit Stavanger Friidrettsklubb  29:18:00 00:00
2 Kårbø Tom Erling  Stord IL (Allianseidrettslag)  29:35:00 00:17
3 Stølsmark Ragnar  GTI  30:17:00 00:59
4 Gilje Nordås Narve  Sandnes IL  30:19:00 01:01
5 Hjellum Magnus Sirnes  Gular  30:36:00 01:18
6 Skogland Birk Nagell  Haugesund Triathlonklubb  30:41:00 01:23
7 Tørsdal Ole Mikal  Haugesund Idrettslag Friidrett - gr  30:53:00 01:35
8 Lunde Lars  Stord IL (Allianseidrettslag)  31:05:00 01:47
9 Øglænd Håvard  Spirit Stavanger Friidrettsklubb  31:08:00 01:50
10 Vestbø Stian  Haugesund Idrettslag Friidrett - gr  31:32:00 02:14
11 Kristiansen Tore Olav  Collabora AS  32:18:00 03:00
12 Bøtun Dag Einar  Spirit Stavanger Friidrettsklubb  33:14:00 03:56
13 Kolbeinsen Jarle  Haugesund Triathlonklubb, DeepOcean  33:20:00 04:02
14 Rugland Trond Arne  Spirit Stavanger Friidrettsklubb  33:21:00 04:03
15 Bua Nils Haktor  Spirit Stavanger Friidrettsklubb  33:26:00 04:08
16 Iden Mikal  Haugesund Triathlonklubb  33:27:00 04:09
17 Ferkingsta Sjur  Spirit Stavanger Friidrettsklubb  33:53:00 04:35
18 Kolstø Håkon  Haugesund Idrettslag Friidrett - gr  33:57:00 04:39
19 Rossehaug Håkon  SVEIO  34:13:00 04:55
20 Døske Arne Andreas  Haugesund Idrettslag Friidrett - gr  34:15:00 04:57
21 Rasmussen Karl Johan  Haugesund  34:38:00 05:20
22 Selvikvåg Molvik Elise  Spirit Stavanger Friidrettsklubb  34:39:00 05:21
23 Velde Morten  Haugesund Idrettslag Friidrett - gr  34:49:00 05:31
24 Rasmussen Ronny  AVALDSNES  34:54:00 05:36
25 Dommersnes Thor Arne  Haugesund Triathlonklubb  34:56:00 05:38
26 Finshus Thomas  Stegaberg IL  34:59:00 05:41
27 Solvang Glenn  Ckh Deepwell  35:03:00 05:45
28 Hope Langåker Eirik  AVALDSNES  35:13:00 05:55
29 Halleraker Monika  SVEIO  35:14:00 05:56
30 Aksland Øyvind  Stegaberg IL  35:15:00 05:57
31 Skau Ørjan  KOLNES  35:25:00 06:07
32 Lindøe Øivind  Matkanalen IL (MIL)  35:27:00 06:09
33 Henriksen Tobias Våge  HAUGESUND  35:30:00 06:12
34 Gebretensai Tedros  Haugesund Idrettslag Friidrett - gr  35:50:00 06:32
35 Sølhusvik Herman Larsen  Lyn  35:52:00 06:34
36 Natabay Makele  Haugesund Idrettslag Friidrett - gr  35:54:00 06:36
36 Vea Johnny  HAUGESUND  35:54:00 06:36
38 Dommersnes Trygve  Haugesund Triathlonklubb  35:56:00 06:38
39 Havn Olav  Stegaberg IL  35:57:00 06:39
40 Vaaga Haakon  HAUGESUND  35:58:00 06:40
41 Langeland Jarle  EY  36:02:00 06:44
42 Mosbron Ann Kristin  Spirit Stavanger Friidrettsklubb  36:06:00 06:48
43 Jacobsen Daniel  Torvastad il  36:08:00 06:50
44 Vatnem Vetle  HAUGESUND  36:11:00 06:53
45 Halvorsen Trond Olav  Haugesund Idrettslag Friidrett - gr  36:12:00 06:54
46 Jønsson Christoffer  HAUGESUND  36:14:00 06:56
47 Førre Torbjørn  Torvastad IL  36:23:00 07:05
48 Ildstad Kristian  Ny Von Friidrettsgruppe  36:26:00 07:08
49 Ravanelli Raymond  HAUGESUND  36:27:00 07:09
50 Novik Maryna  Klypetussen  36:33:00 07:15

Artikkeltags